Blog a nonverbális jelekről

Twitteren már régóta követem Szubotin Pétert, aki kommunikációs szakember és főként a nonverbális jelekről ír egy blogot, amit most a figyelmedbe ajánlok.

Nemrég megnéztem az Inside Job című amerikai dokumentumfilmet, mely a jelenleg is tartó (?) gazdasági világválság kiváltó okait kutatta. A film tele volt jobbnál jobb nonverbális jelekkel, ezért mivel tudtam, hogy Péter ezzel foglalkozik, megkértem, hogy dolgozza fel a film pár jelenetét.

Nagyon örültem, hogy Péter is érdekesnek találta a filmet (mind tartalmilag, mind pedig nonverbális jelek szempontjából) és külön megtiszteltetés volt számomra, hogy két hetes sorozatot készített a film jeleneteiből.

A film jelenetein túl rengeteg más hasznos, nonverbális jelekről szóló bejegyzést olvashatsz Péter blogján. Mióta rendszeres olvasója vagyok, azt vettem észre, hogy jobban figyelek ezekre a jelekre, sőt: vannak köztük olyanok, amiket adott szituációkban akár tudatosan is elkezdtem használni. Bár, ahogy Pétertől is megtudtam, ezeknek a nonverbális viselkedésformáknak a nagy része ösztönösen kell, hogy jöjjön.

Válaszok

  1. Ivan Raszl avatar

    Azert itt nagyfoku confirmation bias van hiszen van egy elkepzelesunk hogy ki a gonosz es ki nem es ez a non-verbalis kommunikacio egy elegge nem egzakt tudomany, nagy resze azon mulik hogy mi hogyan interpretalsz. Az hogy valaki peldaul egy birosagon ideges nem jelenti azt hogy bunos. A legtobb ember ideges lenne akkor is ha artatlan. Szoval azert vigyazni kell azzal hogy milyen kovetkezteteseket vonunk le ebbol.

  2. Ivan Raszl avatar

    Erdekes a blog de szerintem nem jok a kovetkeztetesek sok helyen. Meg sokat kell neki tanulni hogy megbizhato ertekelest tudjon adni.

  3. Horváth Róbert avatar
    Horváth Róbert

    Nézd Ivan Raszl itt van biokémiai bizonyíték is: http://www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are.html

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You may also enjoy…